plsqzh-TWenfrdehiru

Aktualności

Beatyfikacja Matki Elżbiety Róży Czackiej i kard. Stefana Wyszyńskiego

W niedzielę 12 września grupa Mieszkanek, Pracowników, Gości oraz Sióstr udała się do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, by osobiście uczestniczyć w uroczystościach beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej założycielki Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi i Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.

Czytaj więcej: Beatyfikacja Matki Elżbiety Róży Czackiej i kard. Stefana Wyszyńskiego

Wakacyjne wypoczynki

W wakacje część naszych mieszkanek udała się na urlopy do swoich rodzin, bliskich i znajomych. Wszystkie osoby zdecydowane na pozostanie w domu mogły odpocząć rekreacyjnie w czasie jednodniowych wyjazdów do pobliskich atrakcyjnych miejsc. Dużą popularnością cieszyły się wyjazdy do kawiarni i cukierni, nad zalew wodny "Maczuły" czy też do siłowni pod chmurką znajdującej się w pobliskim Kraśniczynie.

Czytaj więcej: Wakacyjne wypoczynki

Program muzyczny na Fletni Pana

W poniedziałek 9 sierpnia w świetlicy Domu Nadziei miał miejsce program muzyczny na Feltni Pana. Wydarzenie przygotował Pan Bogdan Pęcak, który wykonywał na wspomnianym instrumencie utwory muzyczne z gatunku relaksacyjnego, filmowego i popularnego. W czasie spotkania miała miejsce pogadanka na tematy muzyczne oraz prezentacja instrumentu.

Czytaj więcej: Program muzyczny na Fletni Pana

Imieniny s. Benedykty

W niedzielę 11 lipca Kościół wspominał św. Benedykta z Nursji, patrona Europy, zakonów, architektów, górników, inżynierów, nauczycieli, speleologów, uczniów, wydawców oraz naszej Siostry Benedykty.

Czytaj więcej: Imieniny s. Benedykty

Matka Elżbieta Czacka błogosławioną!

W piątek 23 kwietnia kard. Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski zakomunikował decyzję Papieża Franciszka o beatyfikacji Sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej.

Ksiądz kard. Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka

Pragnę z radością zakomunikować, że Ojciec Święty Franciszek zadecydował, iż uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie, o godzinie 12.00.  Podczas wrześniowej uroczystości, papieża Franciszka będzie reprezentował kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, który dokona promulgacji dekretu beatyfikacyjnego.  Swoje prace wznawia Komitet Organizacyjny, który wkrótce przekaże dalsze szczegóły dotyczące organizacji uroczystości beatyfikacyjnej.  Wyrażam wdzięczność Ojcu Świętemu Franciszkowi za wyznaczenie daty beatyfikacji. Wszystkich wiernych proszę o modlitwę o błogosławione owoce beatyfikacji Sług Bożych, kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej.  kard. Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski

Pragnę z radością zakomunikować, że Ojciec Święty Franciszek zadecydował, iż uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie, o godzinie 12.00.

Podczas wrześniowej uroczystości, papieża Franciszka będzie reprezentował kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, który dokona promulgacji dekretu beatyfikacyjnego.

Swoje prace wznawia Komitet Organizacyjny, który wkrótce przekaże dalsze szczegóły dotyczące organizacji uroczystości beatyfikacyjnej.

Wyrażam wdzięczność Ojcu Świętemu Franciszkowi za wyznaczenie daty beatyfikacji. Wszystkich wiernych proszę o modlitwę o błogosławione owoce beatyfikacji Sług Bożych, kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej.

kard. Kazimierz Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

 

 Deo Gratias !

Czytaj więcej: Matka Elżbieta Czacka błogosławioną!

Msza Święta dziękczynna

W poniedziałek 11 stycznia w czasie porannej Mszy Świętej modliliśmy się szczególnie za Wszystkich, którzy nieśli nam wszelką pomoc w przeżyciu czasu epidemii, Jesteście w naszej pamięci również w codziennej modlitwie różańcowej.

Czytaj więcej: Msza Święta dziękczynna