Dom Nadziei

Dom Pomocy Społecznej w Żułowie

plsqenhi

Archiwum

Rozdanie nagród w konkursie "Cztery Pory Roku"

We czwartek 9 maja Mieszkanki oraz Uczestnicy WTZ udali się do Zamościa na podsumowanie konkursu "Cztery Pory Roku" zwieńczone rozdaniem nagród oraz pokonkursową wystawą prac.

Cieszymy się, że prace naszych Mieszkanek oraz Uczestników zostały wyróżnione, a utwór literacki Pani Marii otrzymał zacne trzecie miejsce. 

Gratulujemy Artystom sukcesów oraz serdecznie dziękujemy Organizatorowi Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego za zaproszenie do udziału w konkursie.

 Prezentujemy Państwu pracę naszej Laureatki: 

 Poranek

Obudził mnie wiatr. Czy już pora wstawać? Która godzina? Zegar w przedpokoju wybił piątą, więc jeszcze dwie godziny słodkiego snu, w który po chwili znów zapadłam. Obudził mnie gwizd kosa, mojego ulubionego ptaka, wpadający w otwarte okno mojego pokoju. Słońce już przygrzewało, więc zapowiadał się piękny upalny dzień wczesnego lata. W lekkiej sukience boso wybiegłam do ogrodu. Co za piękny poranek! Cieszyłam się słońcem, czystym niebem, zapachem kwiatów i śpiewem ptaków. Gdzieś niedaleko usłyszałam szum strumyka. Podeszłam, napiłam się chłodnej wody, obmyłam sobie twarz. Cichy głos zapraszał: "Maniu zobacz ile drobnych owoców". I rzeczywiście na krzakach znajdowałam dziwne smaczne owoce, których dotąd nie znałam. Rozkoszowałam się ich smakiem. Nagle ostry głos wykrzyknął: Mańka! Już po siódmej! Spóźnisz się do szkoły! Wstawaj! Wstałam, ale nie chciałam patrzeć w okno mojego pokoju na trzecim piętrze, bo zamiast ogrodu zobaczyłam zaśnieżoną ulicę w zimowy poranek.


Maria Choma