Dom Nadziei

Dom Pomocy Społecznej w Żułowie

plsqenhi

Wyjście do kina

We czwartek 9 lipca Mieszkanki udały się na seans filmowy pt. "Najświętsze Serce" do kina w Krasnostawskim Domu Kultury.

Film opowiada o znanej pisarce, Lupe Valdes, która trafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje... Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić. Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców; odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa - kultu, który - jak nic innego - naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła. Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce.

Serdecznie dziękujemy Panu Damianowi Kozorysowi Dyrektorowi Krasnostawskiego Domu Kultury za okazaną życzliwość i wyrozumiałość oraz zorganizowanie Mieszkankom seansu na wyłączność.